Sigortalı Nakliyat

İçerisindekiler

Sigortalı Nakliyat

Sigortalı nakliyat, nakliye sektöründe eşyaların sigortalı bir şekilde taşınması olarak tanımlanabilir. Hasarlara karşı güvence vermesi nedeniyle sigortalı nakliyatın sıklıkla talep edildiğini belirtmek mümkündür.  Nakliyat sigortası, yurt içi ve yurt dışı nakliyede meydana gelebilecek sorunlara karşı güvence sağlayan bir sigorta çeşididir. Hasara yönelik masraflar, poliçede yer alan limitler kapsamında sigorta şirketi tarafından karşılanmakta olup özellikle eşya taşımacılığında güvenli hizmeti mümkün kılar. Bu nedenle son zamanlarda sigortalı nakliye çalışmaları rağbet görmektedir.

Sigortalı Nakliyat Firması

Uluyol Nakliyat firması olarak sigortalı nakliyat konusunda yenilikçi ve profesyonel hizmet sunmaktayız. Güvenilir hizmet, nakliye çalışmalarında son derece önemlidir. Çünkü müşteriler hizmet alırken eşyalarının sorunsuz bir şekilde taşınmasını talep eder. Müşterilere bu konuda güvence verebilmek, firma itibarını arttıracaktır.

Eşya taşıma işlemleri sırasında beklenmedik sorunlar meydana gelebilir. Taşıma sırasında eşyalar hasar görebilir. Bu tür sorunlar, eşyaların sorunsuz bir şekilde kullanılmasını engelleyebilir. Hem eşya taşıma hem de parça eşya taşıma işlemleri sırasında sigortalı taşıma hizmetinin sunulması, eşyaların güvence altına alınmasını sağlar.

Sigortalı taşımacılık hizmeti sunan birçok firma bulunmakta olup bu firmaların her biri aynı kalitede hizmet sunmaz. Kaliteli hizmeti engelleyen çeşitli sorunlar, müşteri memnuniyetini de olumsuz etkilemektedir. Uluyol Nakliyat olarak uzman ekibimizle birlikte sizlere güvenceli ve sigortalı hizmet sunmaktayız. Böylelikle eşyalarınızı güvence altına alabilir, süreç içinde herhangi bir sorunla karşılaşmazsınız.

Eşya Sigortalama ve Taşımacılık Şirketleri

Eşya sigortalama, özellikle son zamanlarda sıklıkla talep edilen bir hizmettir. Mal ve eşyaların taşınması sırasında, nakliye işlemleri nedeniyle çeşitli sorunlar ortaya çıkabilir. Risklere karşı koruma yapmak, eşyaların güvenli bir şekilde taşınmasını olanaklı hale getirir. Bu nedenle sigortalı nakliyat, önemli ve dikkate değer bir hizmettir.

Sizlere sunduğumuz sigortalı taşımacılık hizmeti, taşıma sırasında eşyaların kaybolması ya da hasar görmesi gibi sorunlara karşı eşyalarınızın korunmasını sağlar. Sigortalı taşımacılık hizmetimizin sunduğu pek çok özellik bulunmakta olup bu özellikler genel hatlarıyla aşağıdaki gibidir:

 • Sigortalı taşımacılık, eşyaların nakliyesi sırasında maruz kalabilecekleri riskleri kapsar.
 • Sigortalı taşımacılıkta pek çok farklı poliçe türü bulunur. Bu poliçelerden uygun olanları tercih edilebilir.
 • Sigortalı nakliyatta poliçe, belirli bir limit dahilinde geçerlidir. Sigortalanan eşyanın değeri veya taşınan mülkün türü, sigorta limitlerini belirleyen hususlar arasında yer alır.
 • Sigortalı nakliyatta poliçe, belirli bir süre geçerlidir.

Evden Eve Eşya Sigortalama Türleri Nelerdir?

Sigortalı nakliyat hizmetinde sigorta türleri birbirinden farklıdır. Eşyaların türü ve taşımanın yapıldığı birime göre farklı kategoriler bulunmaktadır. Sigortalı taşımacılıkta sigorta türleri genel hatlarıyla aşağıdaki gibidir:

Emtia Nakliyat Sigortası

Kara, deniz ve hava taşımacılığı sırasında meydana gelebilecek kaza ve kaybolma gibi durumlara karşı güvence sağlayan emtia nakliyat sigortası; kendi içinde 3 farklı kategoriye ayrılır. Dar Teminat, Tam Ziya Teminatı ve Geniş Teminat; sigorta kapsamında yer almaktadır.

Kıymet Nakliyatı Sigortası

Mücevher, para ve değerli kağıt transferinde tercih edilen Kıymet Nakliyatı Sigortası; kıymetli eşyaların firmadan alınıp hedef noktaya teslim edilmesine kadar geçen sürede oluşabilecek kaza ve hasarları kapsayan bir sigorta türüdür.

Navlun Sigortası

Navlun Sigortası, sigortalı nakliyat kapsamında yer almaktadır. Eşyaların zarar görmesi esnasında firmanın bir hatasının bulunması, eşyaların Navlun Sigortasına dahil olmasına sebebiyet verir.

Sorumluluk Sigortaları

Pek çok farklı sigorta türü, Sorumluluk Sigortaları kapsamındadır. Sigortaya dahil olan hususlardan bazıları genel olarak şu şekildedir:

 • Yurtiçi Nakliyeci Sorumluluk Sigortası
 • Depocu Yasal Sorumluluk Sigortası
 • Nakliye Aracılığı Sorumluluk Sigortası
 • Uluslararası Karayolu Taşıyıcı Sorumluluk Sigortası

Nakliye Sigortası Neleri Kapsar?

Taşıma sırasında eşyaların kaybolması, çalınması veya hasar görmesi gibi durumlarda nakliye sigortası devreye girer. Sigortalı nakliyat son derece geniş bir içeriğe sahiptir. Nakliye sigortasının kapsamı genel hatlarıyla şu şekildedir:

 • Taşıma sırasında malın fiziksel hasar görmesi, nakliye sigortası kapsamında yer alır.
 • Nakliye esnasında eşyaların taşındığı araç ya da depo alanının yangın veya patlama sonucu zarar görmesi, sigortalı taşımacılık dahilindedir.
 • Eşyaların taşınması esnasında çalınması veya hırsızlık gerçekleşmesi gibi durumlar da sigorta kapsamındadır.

Bu ve bunun gibi durumların her biri, sigortalı nakliyat kapsamındadır. Poliçenin kapsamına göre sigortalı taşımacılıkta fiyatlandırma farklılık gösterebilir.

Sigortalı Evden Eve Taşıma

Evden eve nakliyat, son derece önemli ve ilgi gören hizmet türleri arasında yer alır. Başlangıç konumundan hedef konuma taşınacak eşyaların nakliye işlemleri sırasında zarar görmesi, müşterilerin problem yaşamasına neden olabilir. Sigortalı nakliyat kapsamında yer alan evden eve taşıma işlemleri, eşyaların profesyonel bir şekilde nakliye edilmesini sağlar.

Firmamız, evden eve taşıma işlemleri sırasında, meydana gelebilecek sorunları minimalize eder. Aynı zamanda müşterilere süreçle ilgili gerekli bilgilendirmeleri yapar. Böylelikle çok daha sorunsuz bir taşıma gerçekleşebilir. Ayrıca müşterilerin çeşitli nedenlerden ötürü mağdur olması durumunda, müşterilerin mağduriyetini giderecek çözümler hayata geçilir. Bu sayede arzu edilen şekilde nakliye işlemleri gerçekleştirilmiş olur.  

Sigortalı Eşya Depolama

Eşya depolama, sigortalı nakliyat işlemleri kapsamındadır. Eşyalarını muhafaza etme konusunda sorun yaşayan kişiler tarafından tercih edilen eşya depolama, oldukça önemli hizmet türleri arasında yer almaktadır. Eşya depolama işlemleri esnasında çeşitli sorunlar meydana gelebilir. Sigortalı eşya depolama, depoya giren eşyaların sigortalanmasına olanak tanır. Eşyaların depoda zarar görmesi durumunda çeşitli hallerde müşterinin zararı karşılanmaktadır.

İkincil bir koruma olarak düşünülebilen sigortalı eşya depolama, müşteri memnuniyeti açısından son derece önemlidir. Uluyol Nakliyat olarak müşterilerimize her zaman sigortalı işlem sunmakta ve müşterilerimizin eşyalarını güvence altına almaktayız. Bu kapsamda, nakliye işlemlerinin çok daha profesyonel bir şekilde tamamlanmasına da olanak tanımaktayız.

Sigortalı Nakliyat Hizmeti Veren Şirketler

Sigortalı nakliyat hizmeti sunan şirketlerin sayısı her geçen gün artmaktadır. Farklı hizmet anlayışlarına sahip olan şirketlerin sunduğu hizmetin kalitesi aynı düzeyde olmayabilir. Bu durum, müşterilerin çeşitli problemler yaşamasına sebebiyet verebilir. Uluyol Nakliyat olarak taşımacılık hizmetlerimizi uzman ekibimizle birlikte sunmaktayız. Böylelikle nakliye sürecinin efektif bir şekilde tamamlanmasını sağlamaktayız.

Aynı zamanda taşınacak eşyalarda sigorta hizmeti sunmakta ve eşyaların güvence altına alınmasını mümkün kılmaktayız. Hem şehir içi hem de şehirler arası nakliyat kapsamında geçerli olan sigortalı taşımacılık, sorunsuz ve güvenilir taşımacılığın temelinde yer alır. Başlangıç konumundan aldığımız ve hedef konuma ulaştırdığımız eşyaların sağlam ve hasarsız bir şekilde taşınıyor olması bizim için son derece önemlidir. Bu nedenle çalışmalarımızın temeline profesyonel ve kurumsal hizmet anlayışını yerleştirmekteyiz.

Sigortalı Nakliyat Ücretleri

Sigortalı nakliyat hizmetinde ücretlendirme, çeşitli hususlara göre değişiklik gösterebilir. Evin oda sayısı, eşyaların sayısı, eşyaların durumu, asansör talep edilip edilmeyeceği, hedef konumun uzaklığı; sigortalı taşımacılık fiyatlarını doğrudan etkiler.

Uluyol Nakliyat olarak çalışmalarımızı son derece titiz bir şekilde gerçekleştirmekteyiz. Taşıma işlemleri sırasında gerçekleştirdiğimiz sigorta, eşya güvenliğini sağlamaktadır. Aynı zamanda eşyaların nakliye araçlarına yüklenmesi sırasında da profesyonel bir şekilde çalışmalarda bulunmaktayız. Alanında uzman çalışanlardan oluşan ekibimiz sayesinde, müşteri taleplerini en iyi şekilde karşılamaktayız.

Hizmetimiz ile ilgili bizlerden bilgi alabilir, hizmet detaylarını öğrenebilirsiniz. Evden eve taşıma sırasında güvenceli hizmetimizi talep edebilir, eşyalarınızın hasarsız bir şekilde hedef konuma taşınmasında bizlere yardımcı olabilirsiniz.

Başa Dön
WhatsApp
Hemen Arayın